www.ulicaprosta.net
http://ulicaprosta.lap.pl/forum/

Ewangeliczni chrześcijanie i katolicy razem???
http://ulicaprosta.lap.pl/forum/viewtopic.php?f=11&t=2003
Strona 1 z 1

Autor:  prostak [ N sty 06, 2019 5:57 pm ]
Tytuł:  Ewangeliczni chrześcijanie i katolicy razem???

Cytuj:
"Zapis wideo konferencji z 1999 roku.
Konferencja odbyła się pod hasłem "Byli katolicy dla Chrystusa" i była poświęcona ekumenicznemu dokumentowi ECT - "Evangelicals and Catholics Together" (Ewangeliczni chrześcijanie i katolicy razem). Mówcy wskazują na zagrożenia, jakie pociąga za sobą podpisanie tego dokumentu. Wykazują, że jego treść jest sprzeczna z Pismem Świętym. Mimo, że minęło kilkanaście lat, temat i zagrożenie są wciąż aktualne."


https://youtu.be/SUAhk7kMYno cz1

https://youtu.be/IKfmz4-bToI cz2

https://youtu.be/nUOPPBV40JA cz3

Autor:  ezer_kenegdo [ Pn sty 14, 2019 10:44 pm ]
Tytuł:  Re: Ewangeliczni chrześcijanie i katolicy razem???

Hej hej! Słucham właśnie trzeciej części. Są to niezwykle poruszające wykłady i ciekawa jestem czy można je zakupić jakoś albo legalnie pobrać gdzieś, zanim zniknie z sieci.
Zaintrygowało mnie to kieszonkowe vademecum do rozmowy z katolikami. Niezłe narzędzie i chyba takie zrobię. może ktoś z Was coś takiego ma? Robił? Końcówki drugiej części na pewno posłucham częściej.
Chociaż po lekturze autobiografii brata Chiniquy, świadectw nawrócenia braci którzy byli kiedyś księżmi, miałam wrażenie że już nic nie jest w stanie mnie zaskoczyć, to te wykłady rzuciły nowe światło na pewne kwestie. Zdałam sobie sprawę, tak jak oni, że właśnie katolicy to najbardziej zaniedbane pole misyjne i diabeł zaciera ręce bo przecież nikt nie będzie wzywał do upamiętania "nawróconych" :twisted: Przepraszam że się tak rozpisałam. Dziękuję za te linki i modlę się o moich braci i siostry aby nie dali się zwieść tym ekumenicznym czarom. Maranatha!

Autor:  wujcio [ Wt sty 15, 2019 4:49 pm ]
Tytuł:  Re: Ewangeliczni chrześcijanie i katolicy razem???

ezer_kenegdo napisał(a):
ciekawa jestem czy można je zakupić jakoś albo legalnie pobrać gdzieś, zanim zniknie z sieci.
Myślę, że można je ściągnąć z yootuba i nagrać na swój komputer ( a następnie na płytę), raczej nie są objęte autorskimi prawami majątkowymi ( tłumacz raczej też nie będzie miał nic przeciw).

Autor:  Smok Wawelski [ Wt sty 15, 2019 5:33 pm ]
Tytuł:  Re: Ewangeliczni chrześcijanie i katolicy razem???

Rzeczywiście, tłumacz raczej nie będzie miał nic przeciw. :D
W końcu chodzi o to, żeby to się rozchodziło wśród ludzi. Na prawach majątkowych nikt tu nie zarabia. Natomiast gdyby ktoś chciał to umieścić na swoim kanale, to prosimy o podanie linku źródłowego i oczywiście podanie materiału w niezmienionej formie.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/