www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N lut 18, 2018 11:06 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: N paź 23, 2016 7:34 pm 

Czy rzeczywiście jeden Duch ?

Cytuj:
Celem konferencji jest poddanie refleksji teologicznej pneumatologicznego aspektu jedności chrześcijańskiej. Myśl przewodnia „jeden Duch, różne dary, wspólne dobro” została zaczerpnięta z 1 Listu do Koryntian (12,4-7), zachęcającego do jedności, która afirmuje i docenia różnorodność darów, jakie przynoszą poszczególne tradycje i wspólnoty chrześcijańskie, i angażuje je w działania na rzecz wspólnego dobra.

Cytuj:
Głównym tematem były charyzmaty Ducha Świętego, a prelegenci i zaproszeni goście reprezentowali wszystkie główne chrześcijańskie środowiska. Wszyscy czuliśmy jednoczącą moc Ducha Świętego. Konferencja zakończona była nabożeństwem charyzmatycznym, na którym Słowem dzielił się pastor Andrzej Stepanov.

http://wst.kei.pl/wsts/event/11749/

Obrazek

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N paź 23, 2016 7:46 pm 

https://www.facebook.com/wyzszaszkolate ... =3&theater

Załączniki:
14801207_1352507968107162_158912920_n.jpg
14801207_1352507968107162_158912920_n.jpg [ 39.26 KiB | Przeglądane 3116 razy ]
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn paź 24, 2016 2:23 am 

Jeszcze warto przyjrzeć się jakie media objęły tą Tragiczną Mieszaninę patronatem medialnym:

Tak, to jest jeden duch, ale nie jest to z całą pewnością Duch Boży...

Obrazek

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn paź 31, 2016 9:39 pm 

Załącznik:
hydz_1.jpg
hydz_1.jpg [ 152.66 KiB | Przeglądane 2498 razy ]

Konferencja "Uzdrowienie w Mocy" 9-13 marca 1993 r. Sala Kongresowa w Warszawie. Ten materiał daje nam wiele do myślenia w jakim kierunku podąża Kościół Zielonoświątkowy przynajmniej od 1993 roku...

Warto zwrócić uwagę na postać Księdza Jana Kruczyńskiego i Romana Trzcińskiego. Jan Kruczyński jest liderem katolickiego ruchu Nowa Ewangelizacja, a Roman Trzciński był współorganizatorem z ramienia Episkopatu KK Festiwalu Nadziei.

https://www.youtube.com/watch?v=HGlX8XBdgJA

!!!! A tutaj kilka lat później sam namaszczony Ralph Martin wspiera Nową Ewangelizację (na zdjęciu obok Kardynała Nycza)

Obrazek

New Evangelization in Poland - Challenges for Europe - http://www.diovive.com/english/chiesari ... d_2014.htm

Nowa Ewangelizacja = Kościół Zielonoświątkowy = Festiwal Nadziei = Billy Graham Evangelistic Association

Ostatnio edytowano N lis 06, 2016 7:12 pm przez aolsza, łącznie edytowano 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N lis 06, 2016 7:06 pm 

Załącznik:
szczecin_ekum_03.jpg
szczecin_ekum_03.jpg [ 142.41 KiB | Przeglądane 2498 razy ]

Dalej w temacie jedności... Dzisiaj wiele osób ma problem z wytyczaniem granicy pomiędzy spotkaniem pastora z księdzem KK przy kawie a chodzeniem w nierównym jarzmie. Dzisiaj publikuję jedno zdjęcie i w tym kontekście bardzo ważny dokument z archiwum Watykanu, a dotyczący Biskupa KZ Mieczysława Czajko.

http://www.vatican.va/roman_curia/pontifical_councils/chrstuni/pentecostals/rc_pc_chrstuni_doc_1985-1989_perspectives-koinonia_en.html#_ftn12

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn lis 07, 2016 8:43 am 

Bardzo ciekawy dokument. Można wyciągnąć wniosek ,że już w latach '80 niektórzy liderzy zostali ekumenistami, ale siedzieli cicho, bo z tego co wiem w tamtym czasie jawna ekumenia z Rzymem mogłaby im nie ujść na sucho, jak to ma miejsce dzisiaj. Bardzo mnie zaskoczyłeś tym dokumentem. Z tego jest też taka lekcja ,że pewnie dziś niektórzy liderzy mogą mieć niejasne cele, ale ich nie ujawniają bo chwila jeszcze nie jest dogodna.

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lis 08, 2016 8:14 pm 

Mt. 23.10 "Ani nie pozwalajcie się nazywać przewodnikami, gdyż jeden jest przewodnik wasz, Chrystus."
To lead (ang. prowadzić, przewodzić). Leader (czyt. lider)- przewodnik.

Mój lud był trzodą zabłąkaną; ich pasterze wiedli ich na manowce, tak że tułali się po górach, schodzili z góry na pagórek, zapomnieli o swoim legowisku.
Biblia Warszawska Jer 50,6
"Oto jak lew wypada z gęstwiny Jordanu na soczystą niwę, tak Ja w okamgnieniu wypłoszę ich stamtąd i ustanowię nad nimi swojego wybrańca. Bo któż jest mnie równy? I któż mnie wyzwie, i któryż pasterz może się ostać przed moim obliczem?"
Jer 50,44
"I tobą miażdżę pasterza i jego trzodę, i tobą miażdżę rolnika i jego zaprzęg, i tobą miażdżę namiestników i urzędników.
Jer 51,23
Synu człowieczy, prorokuj przeciwko pasterzom Izraela, prorokuj i powiedz im: pasterze! Tak mówi Wszechmocny Pan: Biada pasterzom Izraela, którzy sami siebie paśli! Czy pasterze nie powinni raczej paść trzody?
Ez 34,2
Tak rozproszyły się moje owce, gdyż nie było pasterza i były żerem dla wszelkiego zwierzęcia polnego. Rozproszyły się
Ez 34,5
Dlatego wy, pasterze, słuchajcie słowa Pana!
Biblia Warszawska Ez 34,7
Jakom żyw - mówi Wszechmocny Pan - ponieważ moje owce stały się łupem i ponieważ moje owce były żerem dla wszelkiego zwierzęcia polnego, gdyż nie było pasterza, a moi pasterze nie troszczyli się o moje owce, a sami się paśli pasterze, a moich owiec nie paśli,
Ez 34,8
Dlatego wy, pasterze, słuchajcie słowa Pana!
Ez 34,9
Tak mówi Wszechmocny Pan: Oto Ja wystąpię przeciwko pasterzom i zażądam od nich moich owiec, i usunę ich od pasienia moich owiec, i pasterze nie będą już paść samych siebie. Wyrwę moje owce z ich paszczy; nie będą już ich żerem.
34,10
Jak pasterz troszczy się o swoją trzodę, gdy jest pośród swoich rozproszonych owiec, tak Ja zatroszczę się o moje owce i wyratuję je z wszystkich miejsc, dokąd zostały rozproszone w dniu chmurnym i mrocznym.
Ez 34,12
Ustanowię nad nimi jednego pasterza, mojego sługę Dawida, i będzie je pasł; będzie je pasł i będzie ich pasterzem.
Ez 34,23
A sługa mój, Dawid, będzie ich królem; wszyscy oni będą mieć jednego pasterza; będą postępować według moich praw, będą przestrzegać moich przykazań i wykonywać je.
Ez 37,24
Ja jestem dobry pasterz. Dobry pasterz życie swoje kładzie za owce.
Jan 10,11
Najemnik, który nie jest pasterzem, do którego owce nie należą, widząc wilka nadchodzącego, porzuca owce i ucieka, a wilk porywa je i rozprasza,
Jan 10,12
Ja jestem dobry pasterz i znam swoje owce, i moje mnie znają.
Jan 10,14
Mam i inne owce, które nie są z tej owczarni; również i te muszę przyprowadzić, i głosu mojego słuchać będą, i będzie jedna owczarnia i jeden pasterz.
Jan 10,16

Odpowiedz z cytatem  

Strefa czasowa: UTC + 1