www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N lut 18, 2018 11:02 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt lut 02, 2016 8:20 pm 

Na to pytanie odpowiedział Poszukiwacz Prawdy, Szukał i znalazł, jak zawsze :)

Na dziś wiemy, że Karen Abercrombie jest aktorką i mówcą motywacyjnym związaną z Ruchem Wiary, mogę dodać jeszcze trzy linki - http://sonomachristianhome.com/2015/12/ ... -war-room/

https://www.youtube.com/watch?v=zzWcqLK0pA0
https://vimeo.com/151315975

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr lut 03, 2016 10:12 am 

Film jak widzę jest produkcji Kendrick Brothers, czyli twórców m. in. Fireproofa i Odważnych. Oba te filmy uważam za niezłe i generalnie trzymające się Biblii. Jeśli jednak ich produkcje pójdą w ekumenizm, ewangelię sukcesu i jakieś inne dziwne tematy, będzie to wielka szkoda...

Filmu jeszcze nie oglądałem, więc widzę tylko to, co już zostało napisane w tym wątku. Bardzo niepokoi mnie ta ala monstrancja w tle... Takie rzeczy nie pojawiają się przypadkowo.

A wypowiedź Alexa Kendricka zacytowana wcześniej, jest dużo więcej niż niepokojąca:

Cytuj:
Tworca tego filmu (w ktorym sam rowniez wystapil) Alex Kendrick opowiada wiecej o filmie w spocie zatytulowanym "Strategia modlitewna, ktora moze zbawic USA": od minuty 20 - mowi o MOCY JEDNOSCI wszystkich chrzescijan i porownuje "moc jednosci" do "wiezy Babel" - tamta jednosc miala moc, ale byla wsrod niewierzacych, o ilez bardziej my wierzacy w jednosci otrzymamy wieksza moc (dominionizm i New Age). Tak wiec przeslanie filmu ma brzmiec, iz mamy osobno oraz RAZEM szukac Boga w modlitwie, ale szatan chce nas trzymac w podzialach, DENOMINACYJNYCH PODZIALACH -- mowi Alex Kendrick.

Smutne :cry:

"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt lut 16, 2016 4:55 pm 

Polska staje się "odbiorcą" zwiedzenia poprzez fajne filmy. Teraz nie Biblia, ale Hollywood i takie korporacje jak Sony będą kształtować świadomość i wiedzę religijną nowego pokolenia w Polsce. Ten zalew filmów to nic innego jak zaplanowane pranie mózgów i zwodzenie dusz ludzi i przeprogramowywanie obywateli na ducha nieprawości. Zbliża się nowy filmowy meteoryt pt "Captive" z ideą "Życie świadome celu" Ricka Warrena w tle...

Obrazek
Obrazek
Obrazek

http://www.lighthousetrailsresearch.com/blog/?p=18068
http://jcourt.net/purpose-driven-movie-dumps/

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lut 17, 2017 3:07 pm 

Po "War Room", "Captive" mamy kolejny "ewangeliczny" film. The Shack "Chata".
Teraz Słowa w świątyniach kina domowego, nauczają nie kaznodzieje, ale producenci filmowi rodem z Hollywood.
Polecam uwadze dobry artykuł w tym temacie:
http://zwiedzenie.blogspot.com/2017/02/ ... chate.html

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lut 17, 2017 5:32 pm 

Wrócę krótko do War Rooms. Na jednej ze stron zajmującej się "uwalnianiem i egzorcyzmami" ( niestety - albo na szczęście - nie mogę jej teraz znaleźć) było napisane, że wywieszanie karteczek z cytatami biblijnymi jest elementem walki duchowej. Dom ma być dosłownie obwieszony cytatami, żeby w ten sposób odganiać demony.
Tak naprawdę, to chyba taka "chrześcijańska" forma amuletu?

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lut 17, 2017 5:48 pm 

Przeczytałam artykuł o "Chacie". Trochę mnie martwi zacytowanie przez autora Kalwina.
Co do filmu, to na pewno na niego nie pójdę, bo nie lubię płytkiej i uproszczonej religijności prezentowanej przez kino amerykańskie. Poza tym nie przemawia do mnie argument "chrześcijański film". Jakie mianowicie są kryteria "chrześcijańskiego" filmu? Znam parę "niechrześcijańskich" filmów, które bardziej dają do myślenia niż niejeden "chrześcijański". Czy to możliwe?

Przypuszczam jednak, że wielu chrześcijan chętnie pójdzie na ten film. Pamiętam, jak było z "Pasją": zbory jeździły na ten film całymi autokarami, a kiedy jedna sióstr dowiedziała się, że jeszcze nie widziałam tego dzieła, było to dla niej niemal jednoznaczne z grzechem śmiertelnym. :-)

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt lut 17, 2017 7:00 pm 

Psinka napisał(a):
Trochę mnie martwi zacytowanie przez autora Kalwina.
Mnie też to martwi. I nie tylko to. Kiedy się rozejrzeć, mamy tam cytaty nie tylko z Kalwina, ale z Augustyna, kalwińskich wyznań wiary, a nawet całe artykuły autorstwa kalwinistów (R.C. Sproul na przykład). Tak jakby walka z błędem hiper-charyzmanii i poważniejszymi herezjami musiała koniecznie być związana z przyjęciem kalwinizmu, który jest poważnym błędem teologicznym prowadzącym w historii i współcześnie do złych owoców wynikających logicznie i bezpośrednio z błędnej teologii. Więcej w wykładzie Dave'a Hunta "Cóż to za miłość?" na naszej stronie, który to Dave Hunt również jest cytowany w tekście o "Chacie".

Na forum już dosyć o kalwinizmie napisano, więc nie chcę wywoływać na ten temat kolejnej dyskusji. Chcę tylko zwrócić uwagę na fakt, że nawet apologetyka prowadzona w dobrej wierze może zboczyć w złym kierunku. I dlatego trzeba mieć oczy otwarte, nie szukając dróg na skróty.

Żeby obalić "Chatę" wystarczy samo Słowo Boże. Jeśli ktoś robi sobie żarty z Pana Boga w kolejnych filmach, to po prostu niech wie, że Bóg nie da się z siebie naśmiewać. I tyle.

Odpowiedz z cytatem  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1