[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 488: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4762: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3897)
www.ulicaprosta.net • Zobacz wątek - Ekumenizm

www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pn paź 15, 2018 12:45 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ekumenizm
PostNapisane: Pt sie 14, 2015 1:54 pm 

Jest kilka wątków na UP dot. ekumenizmu. Czasem nie wiadomo, w którym z nich zamieszczać ogólne informacje dot. tego tematu. Zakładam więc nowy oddzielny wątek, zatytułowany po prostu "Ekumenizm". I od razu wrzucam ciekawe dwa linki:

http://www.ekumenizm.pl/ekumenizm/na-sw ... eformacji/ - czyli potocznie mówiąc "Luter w grobie się przewraca..."

http://www.ekumenizm.pl/ekumenizm/na-sw ... ie-gotowy/ - czyli "Razem na szerokiej drodze do zatracenia"

"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Ekumenizm
PostNapisane: Cz sty 14, 2016 11:30 pm 

http://chnnews.pl/index.php/pl/kraj/ite ... dzial.html

Znany nam dobrze pastor Mateusz Wichary i biskup Marek Kamiński na ekumenicznej audiencji u Prezydenta Dudy. Czy zgadzają się z Prezydentem, że wszyscy obecni przedstawiciele różnych religii (w tym Muzułmanie, katolicy, prawosławni, baptyści, zielonoświątkowcy, Żydzi) wierzą w jednego Boga i stanowią jedną wspólnotę ludzi wierzących? Zakładam że tak, skoro w takim "braterskim" spotkaniu uczestniczą.

"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt sty 15, 2016 11:28 am 

http://www.ekumenizm.pl/ekumenizm/na-sw ... iatkowcow/

A co do "wspólnej deklaracji" i Lutra, to jest u nas artykuł na ten temat, który polecam:

http://www.ulicaprosta.net/new/artykuly ... -refleksje

A co do przemówienia prezydenta, to powiedział on między innymi, że z m. in. muzułmanami łączy nas miłość bliźniego. Toż to brzmi jak słowa Franciszka.

A jakbyście nie widzieli, to zbawienie w katolicyzmie otrzymuje się "za darmo". Wystarczy tylko przystąpić do sakramentu spowiedzi i ewentualnie przejść przez Drzwi Święte w Rzymie.

http://www.deon.pl/religia/serwis-papie ... darmo.html

Jakież to wszystko słodkie i łudząco podobne do prawdy. Można by się było nabrać.... i jak widać, mnóstwo ludzi się nabiera, z szefami ewangelicznych kościołów włącznie.

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt sty 15, 2016 6:17 pm 

Ostatnio edytowano Pt sty 15, 2016 6:27 pm przez aolsza, łącznie edytowano 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt sty 15, 2016 6:23 pm 

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt sty 15, 2016 6:42 pm 

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2016: 11 - 28 stycznia
Wezwani, by ogłaszać wielkie dzieła Pana (por. 1 P 2,9)

http://diecezja.waw.pl/4538

Może to będzie jakaś zachęta dla osób z talentem dziennikarskim, aby poszły, zrobiły zdjęcia i zdały nam relację, w jakim kierunku idzie ta jedność w różnorodności czyli religijne multikulti. Mnie ciekawi jakie to dzieła "Pana" ogłasza Islam ?

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn sty 18, 2016 8:56 am 

Z wypowiedzi Konstantego Wiazowskiego (Kościół Chrześcijan Baptystów):

"Czy kontakty ekumeniczne są grzechem?
Na początku trzeba powiedzieć, że nie chodzi tu o kontakty z poganami, prowadzącymi rozwiązłe, niemoralne życie, co mają na uwadze teksty biblijne, lecz z chrześcijanami. Z chrześcijanami, którzy nieco inaczej od nas wierzą, mają inny ustrój Kościoła, są przygnieceni bagażem historii i wyznają zasady, których my nie podzielamy. Ale są wyznawcami Jezusa Chrystusa jako swego Zbawiciela."
http://www.baptysci.pl/tematycznie/141- ... zy-otwarty

W artykule wyraźnie jest mowa o KRK. Wnioskuję więc, że "Jezus Eucharystyczny" wyznawany w KRK jako Zbawiciel, wg autora artykułu nie jest już żadnym problemem, gdyż KRK tak czy siak jako całość jest chrześcijański i jest "wyznawcą Jezusa Chrystusa jako swego Zbawiciela". Szkoda tylko, że to INNY JEZUS. Ale o tym w artykule cicho sza... Szok, jak Kościół Baptystów jest już blisko papieża i matki kościoła...

Artykuł ma chyba na celu pokazać "miłość", jaką prawdziwie wierzący mają okazać tym trochę inaczej wierzącym... Czyli trzeba najpierw zbudować pomosty przyjaźni, a później coś tam im powiedzieć, byle nie za dużo na raz... Mówienie całej Ewangelii i całej prawdy wprost (to nie miłość???), nie jest jak widać mile widziane.

"Czy te zachowania były jakimś kompromisem ze światem? Wielu ludzi nas nie zna i nigdy nie pozna, jeśli z nimi się nie zaprzyjaźnimy i w ich obecności nie będziemy się modlić. Może nie zawsze trzeba głosić kazania, czy przekonywać do swego Kościoła, ale na początku nieco zbliżyć się do obcych sobie ludzi i przekazać im trochę ciepła i miłości. Oni też na swój sposób wierzą, ale ich wiara często polega na przynależności kościelnej, na chrzcie przyjętym w niemowlęctwie, nie ma w niej osobistej więzi z Chrystusem, nie są oni w stanie pomodlić się publicznie. Takim ludziom należy współczuć i łagodnie pokazywać drogę do osobistej wiary w Chrystusa, a nie traktować ich jak swoich przeciwników, bo takimi oni nie są."

Oczywiście, że grzeszników błądzących w ciemności nie należy traktować jako swoich przeciwników. Gdyby tak do tego podejść, nie należałoby im czegokolwiek z Ewangelii mówić. Oni póki co są przeciwnikami Boga i właśnie to trzeba im WYRAŹNIE powiedzieć. Z taką samą odwagą i tak WYRAŹNIE, jak mówili Apostołowie swoim słuchaczom. Ponadto nie widzę w Piśmie nauczania, że aby skutecznie głosić Dobrą Nowinę, muszę się najpierw zaprzyjaźnić ze słuchaczami. Być może autor artykułu to widzi, ale wersetów na poparcie tego nie podaje.

W artykule pojawia się też krytyka tych z KChB, którzy krytykują udział KChB w Polskiej Radzie Ekumenicznej (zbór warszawski). Ale jest wyjaśnienie!
"Doszło do tego na skutek braku doświadczenia nowego kierownictwa zboru. Zawsze dzieje się tak z powodu nadmiaru demokracji."
Demokrację krytykują ci, którzy sami ją w KChB wprowadzili i praktykują??? Śmiechu warte. :lol:

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn sty 18, 2016 10:23 pm 

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sty 19, 2016 8:57 am 

Wiecie co...jak to wszystko czytam (a czytam, chociaż mniej piszę, nie mam czasu po prostu), to odechciewa mi się wszystkiego. Nie ma już normalnych zborów w Polsce. Nie ma normalnych chrześcijan. Co kogo spotkam, kto się przyznaje do "bycia narodzonym na nowo w Panu", to po jakimś czasie się okazuje, że on jakiś dziwny jest- albo ekumeniczny (najczęściej), albo jakiś odleciany( a to w Boga w Trzech Osobach nie wierzy, a to ma jakieś inne dziwne, chore pomysły i w nie wierzy). Nie ufam ludziom. Boję się do kogokolwiek zbliżyć. Nie chcę poznawać nowych osób. Mam DOŚĆ. Nie chce mi się nawet rozmawiać z nikim ani go przekonywać- dotąd wszelkie próby rozmawiania z kimkolwiek zwiedzionym czy właśnie takim odlecianym kończyły się zawsze zerwaniem relacji, niechęcią, wrogością. Po co w ogóle próbować, skoro z góry wiadomo, ze i tak nic z tego nie będzie. Jestem tak zmęczona, że zaczynam się zastanawiać, czy to wszystko...ech, nie dokończę.
Jak uwierzyłam, to mi "prorokowano"- że będę służyć Panu, że będę w Kościele, że zyskam wielu przyjaciół, że to i tamto, same fajne rzeczy. Guzik prawda. Nie wierzę w "proroków". Nie sprawdzili się hipercharyzmatyczni, ani nie sprawdzili się ci "uświęceniowi" (też ładnie zmyślali). Jedni i drudzy nie chcieli zobaczyć swoich błędów. Nie tłumaczyli się z oczywistych pomyłek pozostając w swym wielkim "autorytecie" i domagając się atencji od innych.
Ludzie nie chcą dziś słyszeć o Bogu. Nie ma komu głosić ewangelii. dom praca, praca dom i tylko tyle zostało z tej całej gadaniny.

A teraz to tylko mamy zwiedzenia. Fałszywe nauki, których jest taka mnogość, że pogubić się w tym można. Ekumenię i miłe słówka, naśladujące prawdę, lepkie, ohydne, przesłodzone tak, że aż mdli. A na drugim końcu kija gorycz i cierpienie- hiper-uświęceniowców, którzy zabraniają wszystkiego i jak Kalwin chcieliby chyba ludzi biczować i w więzieniach zamykać za nieposłuszeństwo. Pośrodku nie ma nic. Nie zostało już nic. Teraz to już tylko czekać...ale jak czekać? Nie wiem. Nic już nie wiem.

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sty 19, 2016 9:43 am 

Owieczko myślę ze nie jest aż tak dramatycznie, chociaż to co dzieje się w większości kościołów nie wygląda dobrze. Zgadzam się że jest ciężko ale przecież mamy naszego Boga, który daje "chleb" swoim dzieciom.
Ja dzięki ulicy prostej mam kontakt z wieloma siostrami widziałam się z niektórymi wiele razy, jest to dla mnie niesamowite błogosławieństwo mimo iż obok siebie nie mam nikogo - z mężem czytamy Słowo , rozważamy je i modlimy się wspólnie (a mieszkamy koło Wrocławia więc tu kościołów a kościołów wszelkiej maści)
Mamy znajomych szczególnie jedno małżeństwo którzy pragną Boga i prawdy ogromnie, z nimi nam dobrze mimo iż są we wspólnocie w której my byśmy nie dali rady być, Bóg im pokazuje wiele rzeczy i prowadzi, daje odwagę żeby pomału rozmawiać w kościele o trudnych sprawach (chociaż my osobiście wiemy że jak wejdą w ciężkie tematy to będą musieli podjąć radykalne kroki, pomału zbliżają się do tego). Jesteśmy z nimi/przy nich i rozmawiamy szczerze i otwarcie mimo iż czasami nie jest to łatwe sama wiesz :) zależy nam na nich z całych sił i wiemy że Bóg ich prowadzi, wiele takich osób jest po wspólnotach, zagubionych, trzeba się modlić żeby Bóg zechciał nas użyć aby ich wspierać i głosić prawdę żeby przestali się bać ludzi a On ich już poprowadzi.
Ja na samym początku jak odeszliśmy ze wspólnoty byłam ogromnie zamknięta na ludzi ale z czasem pomalutku Bóg uwalniał mnie od tego strachu....Owieczko żałuje że nie byłaś w Olesinie to była jedna z okazji żeby zawiązać znajomości z siostrami :) ale myślę że jeszcze będzie okazja :)

pozdrawiam Cię serdecznie :)

ps. ja do dzisiaj mam niepokój jak przebywam z ludźmi z różnych wspólnot jak zaczynają różne rzeczy głosić no i naturalnie jak mówimy z mężem co sądzimy o pewnych rzeczach cytując Słowo oni się zrażają a nawet gorszą, jeden znajomy to nawet zabronił mi otwierać biblię bo stwierdził że na bazie słowa rozmowy to tylko kłótnie wywołują, szok co nie?

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sty 19, 2016 10:17 am 

To co musi się stać, po prostu się stanie. Mam być fałszywa jedność i pokój? Będzie. Dzisiaj widzimy mocne już tego zajawki w postaci ekumenizmu wszystkich ze wszystkimi. Jednocześnie Pan ma i zna swój Kościół, swoje owce, które za obcym nie pójdą. Że czasem ciężko te owce znaleźć? Ja dziękuję Bogu, że mam braci i siostry, z którymi spotykam się kilka razy w tygodniu. Wierzę, że uczniowie Pana są w wielu miejscach Polski. Modlę się, aby prawdziwi wierzący umieli siebie rozpoznać i trwać ze sobą w jedności. Tej prawdziwej, nie ekumenicznej :D. Tego Owieczko życzę też i wam.

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sty 19, 2016 10:36 pm 

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sty 19, 2016 11:39 pm 

Witajcie
Chciałbym odnieść się do tego co piszesz Owieczko.Twój post poruszył mnie ponieważ to co piszesz jest obrazem stanu w jakim znajduje się dzisiaj wielu Chrześcijan. Jest to bardzo niepokojący i niebezpieczny stan.Moim zdaniem wynika on z faktu, że Boży, pewny,niezawodny, wyczerpany, fundamentalny probierz - BIBLIA_ SŁOWO spychany jest na bok, a na to miejsce pojawił się nowy cielesny, indywidualny, zawodny, chwiejny, niepewny, zwodniczy, który buduje pychę tzw duchowy- JA CZUJĘ bo mam ducha.
Chrześcijanie, którzy poszli w tym kierunku niestety słabną próbując sami nieść to czego nie powinni zapominając o słowach samego Pana Jezusa z Mat.11.28-30. Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie. Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode mnie, że jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych.Albowiem jarzmo moje jest miłe, a brzemię moje lekkie.
Nasz Pan również w Jan.14.27 mówi nam że; Pokój zostawiam wam, mój pokój daję wam; nie jak świat daje, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze i niech się nie lęka.
Po kilkunastu latach podobnych doświadczeń które opisujesz i związanym z tym stanem w jakim byłem dzisiaj wiem, że tylko Pan Jezus poprzez swoje Słowo jest w stanie pokrzepić człowieka, jednak pod warunkiem, że Słowo stanie się jedynym fundamentem na którym się oprzemy. Dzisiaj również doświadczam tego wszystkiego o czym piszesz i często mam dość ale przekonałem się że powyższe wersety są prawdziwe.

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr sty 20, 2016 8:57 am 

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr sty 20, 2016 2:54 pm 

Zastanawiam się Owieczko na ile ty, czy ktokolwiek z nas odpowiada za stan kościoła dzisiaj i na ile ma na niego wpływ.
Chyba tylko w takim zakresie, w jakim odpowiada sam za siebie, za sprawowanie swojego zbawienia, za budowanie swojej relacji z Panem, za pilnowanie Słowa, jego poznawanie i wypełnianie, za trwanie w wierze. Dużo i mało. Bo z jednej strony możemy odpocząć od obciążania się wszystkim, co widzimy wokół, a nawet zdystansować do cudzych błędów, a z drugiej musimy uważać, żebyśmy sami nie byli temu, czy im podobni.

Kiedy czytam na przykład 15 rozdział ewangelii Jana (1-8), to widzę, że przede wszystkim trwanie w Chrystusie, krzewie winnym jest dla mnie tym, co daje mi życie i wzrost.(Społeczność z wierzącymi jest niezwykle ważna, bo sam Pan tak to zaplanował, jako środowisko wzrostu dla człowieka wierzącego, i chciał żebyśmy wspólnie Go szukali, ale jeśli nie ma takiej możliwości lub jest nie do końca taka jak być powinna, to ja bym wolała Pana się trzymać i z Niego czerpać soki, niż trwać w jakiejś iluzji, w czymś, co mnie niszczy i osłabia zamiast budować.)

Dedykuję ci słowa z listu do Kolosan 2,6-7 i niżej, 3,1-4 i niżej.
Zwłaszcza, że to wszystko już długo nie potrwa. Kto brudny, niech się dalej brudzi...Obj 22,11-15. Niezwykłe słowa.

A nawiązując do słów Agape- jeśli byś się zdecydowała zaryzykować, to myślę, że skrzynęłoby się parę sióstr, żeby cię odwiedzić :) Zauważyłam, że odkąd Smok Wawelski zapoczątkował chrześcijańskie podróże po Polsce ten obyczaj staje się zaraźliwy :)

Odpowiedz z cytatem  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1