www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest N sty 20, 2019 11:16 am

Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N kwi 20, 2014 4:36 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 497
Lokalizacja: DG
Dowiedziałem się, że kilka dni temu zwierzchnicy kościołów ewangelikalnych w Polsce spotkali się z szefostwem TV TBN - Trinity Broadcasting Network Matthew & Laurie Crouch. Są prowadzone zaawansowane rozmowy, aby ta telewizja rozpoczęła nadawanie programów kosciołów ewangelicznych w języku polskim i na terenie Polski. Telewizja ta współpracuje bardzo mocno z Benny Hinem, Kennethem Copelandem, Joyce Meyer i Franklinem Grahamem. Czy możecie się podzielić swoimi opiniamy na ten temat ??


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N kwi 20, 2014 6:48 am 
Offline

Dołączył(a): Wt kwi 08, 2014 8:28 pm
Posty: 8
Jeżeli do tego dojdzie to mnie wcale nie zdziwi.
Mój stosunek do tego jest jak najbardziej negatywny.Diabeł przyjmie w ten sposób postać anioła światłości i będzie pokazywał odrobinę prawdy przemieszaną z mnóstwem kłamstw.
Nazwiska wyżej wymienione jak najbardziej pasują do tego typu działań .
W postach na temat FN nazwisko Graham było wymieniane jako mason , nie jest to chyba osoba odpowiednia do głoszenia prawdziwej ewangelii.
Najwyraźniej celem tej telewizji jest zupełnie co innego niż ewangelia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N kwi 20, 2014 8:38 am 
Offline

Dołączył(a): Pt sty 31, 2014 9:50 pm
Posty: 29
Gdyby TBN miał być w Polsce szeroko dostępny w naszym języku, np. jako dodatek do kablówki to byłby to bardzo czarny scenariusz. Nie lubię ciągle dyskutować co do każdej drugorzędnej doktryny chrześcijańskiej, ale w pewnych sytuacjach jedyne co mi się wyrywa to zbolałe ojojojoj... Jeśli TBN miałaby by uzurpować sobie bycie "witryną" chrześcijaństwa ewangelikalnego, to wiele odkręcania i czerwienia się będzie czekać prawdziwie wierzących. TBN to niestety zbieranina ruchu wiary, dziwactw teologicznych, wyciskaczy kasy i zeświecczałego chrześcijaństwa gdzie trudno znaleźć mowe o upamiętaniu, za to wiele przemieszania ludzkiego sukcesu z chrześcijaństwem. Szkoda gadać. Smutne, że bywają nieco bardziej ortodoksyjni nauczyciele, którzy w imię znalezienia lepszej "platformy" gotowi w tym też uczestniczyć jako kaznodzieje.

Mam nadzieję, że w Polsce ewangeliczni zwierzchnicy i aktywiści nie zaczną po raz kolejny kierować się pragmatyzmem z cyklu "a co tam szczegóły teologiczne, w kupie siła, jednoczmy się z wpływowymi". Tego rodzaju pragmatyzm i zapominanie czym jest ewangelia chyba niestety ostatnio się coraz bardziej nakręcają.

Co do powiązań masońskich Grahama. Tak jak parę osób tu napisało, chyba lepiej by było jeśli nie ma 100% dowodów uważać na takie sugestie. Wskazujmy na spłycanie ewangelii i ekumenizm, teorie Billy Grahama o zbawieniu niechrześcijan, ale nie dawajmy innym powodów do zgorszenia i nie podkładajmy się niepotrzebnie. I bez urazy Riccardo, bardzo mi się podobało Twoje świadectwo. :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N kwi 20, 2014 12:12 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt kwi 08, 2014 8:28 pm
Posty: 8
Nie przejmuj się Uczniu , mnie nie tak łatwo można urazić a już na pewno nie prawdą.
Zgadzam się z Tobą , że ważniejsze są nauki jakie głosi Graham a nie jego przynależność.
Co do przynależności to myślę , że można jej dowodzić ale nie jest to fundamentalne.
W przypadku potwierdzenia to tylko jeden argument więcej przeciw a w przypadku obalenia i tak fałszywe nauki pozostają.
Temat ten jest tematem tabu w Polsce , moja swoboda z jaką poruszyłem temat masonów wynika z przebywania w kraju w którym sie tego nie ukrywa tak jak w Polsce.
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: N kwi 20, 2014 5:46 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt sty 31, 2014 9:50 pm
Posty: 29
Dzięki Riccardo za dostrzeżenie moich intencji. Miło czytać odpowiedź w chrześcijańskim duchu i dzięki za dobre intencje z Twojej strony. W Polsce rzeczywiście można być łatwo skojarzonym z "zacofańcem" chcącym wszystkim przyklejać łatkę "żydowsko-komunistyczno-masońskiego" spisku. Niektórzy jeszcze listę przymiotników rozszerzają. A nie wiem czy ze wzgledu na sam charakter organizacji masońskiej takie informacje są weryfikowalne. Wolę więc przemilczać i nie dawać pożywki osobom nieprzyjaznym UP pożywki.

A teraz z innej beczki. Coś co przyznam mnie nieco osłabia. Pierwsza załamka to fakt, że na tyle co dochodzą do mnie słuchy, to za rozmowami z TBN stoją bynajmniej niekoniecznie "prosperitowcy". Znowu wydaje się wygrywać pragmatyzm a nie umiłowanie prawdy... (Ma ktoś tu jakieś pewne potwierdzenie kto takie rozmowy prowadził?)

Druga sprawa, to tworzący się straszny front biznesowo-aktywistyczny a nawet poniekąd chyba polityczny, który tworzy się w USA, również przy Grahamach i TBN. Jeśli nawet nie rozumiecie angielskiego, możecie sobie pooglądać te ciepłe zdjęcia Grahama i Crouchów (małżeństwo założycieli TBN, Paul Crouch juz nie żyjący).

http://www.gospelnewsroom.com/2013/11/3 ... ouch-died/
http://kennethcopelandministries.org/2011/11/tbn/
http://www.christianpost.com/buzzvine/t ... rs-106153/
http://www.tbn.org/about-us/newsletter?articleid=1338
http://tbnnewswire.com/paul-crouch/jan-crouch/
http://vinemag.com/see-pictures-of-dona ... day-party/
http://www.dailymail.co.uk/news/article ... -more.html

Drodzy, nie dziwcie się że emocje ze strony pragmatyków-ekumenistów narastają. Wszyscy zapatrzeni w rozmach i rozwadniający ewangelię zaczynają się "kochać", a wątki o TBN, Copelandach, Franciszku, FN dziwnie się zazębiają. Jest to duży przemysł, niemały pieniądz i wiele do ugrania! Ilość autentycznych nawróceń spada podczas gdy ewangelię się spłyca do znalezienia celu i wypełnienia pustki. Coraz bardziej traktuje się ją jak produkt, który trzeba sprzedać kosztem coraz większego kompromisu.

Uważajmy też, żeby nie popaść w perspektywę widzenia w której ekumenizm to przyczyna zła. Myślę, że jest to objaw zwiedzenia którym jest brak miłości do prawdy połączony z zapatrzeniem w człowieka, w jego działanie i własny "pępek", a nie w zbawczą ewangelię. (Oczywiście mówię tu o poziomie serca, bo w praktyce rzeczywiście, jest to problem ważny, jeśli nie najważniejszy).Potem to już tylko idą ochy i achy do tych imprez i ludzka chwała i zadęcie. Przy jednoczesnej werbalnej presji w stosunku do wszystkich krytyków. Wszystko idzie w kierunku myślenia masz, kasę, działanie, sławę, rozmach i robisz "dobre uczynki" - to jesteś "gość". A o prawdziwość nauki i nawrócenie zbyt dokładnie nie pytamy, co tam, mamy przecież jeden cel czynienia lepszej ludzkości. Zresztą jakby co, to zaraz możemy Ci szybko nawrócenie "wmówić". Co za problem. I zaraz będziemy działać, łożyć na "dobre cele" i "kochać" wszystkich. I niech jakieś ciemne konserwy nie komentują, bo co oni tam robią? Faryzeusze jedni...

Zachęcam do spostrzeżeń na podstawie tych linków (przyznaję samich nie wynalazałem). Jest tu trochę materiału. I żal wielki, więc wstrzymam się póki co od komentarzy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt kwi 28, 2015 9:40 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 497
Lokalizacja: DG
Odnośnie TBN dzisiaj wyczytałem takie oto "błogosławieństwo" ;

Cytuj:
Benny Hinn następująco skomentował to przekleństwo podczas późniejszego programu telewizyjnego:
"Pod wpływem tego namaszczenia żadne słowo, jakie wypowiadam, nie może się nie wypełnić - wszystko, co mówię pod tym namaszczeniem, spełnia się". [program "Praise The Lord", TBN, 10. września 1999 http://www.geocities.com/Bob_Hunter/curse.html
http://www.letusreason.org/Pent37.htm

"Boże, ogłaszamy śmierć każdemu, kto występuje przeciwko tej stacji telewizyjnej i służbie, która należy do Ciebie. To jest Twoje dzieło, Twoja idea, Twoja własność, Twoje fale dźwiękowe, Twój świat i ogłaszamy śmierć każdej przeszkodzie, która stoi na drodze rozprzestrzenianiu się Bożego głosu na całym świecie. W imię Jezusa, i wszyscy niech powiedzą: Amen!" [Paul Crouch, Praise The Lord, TBN, 7. listopada, 1997]


więcej pod adresem: http://www.ulicaprosta.net/new/artykuly ... ywych-nauk


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr gru 02, 2015 4:39 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 30, 2009 12:01 pm
Posty: 497
Lokalizacja: DG
Prezentacja TV TBN Polska !!! https://drive.google.com/file/d/0B77uun ... VPSnM/view


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr gru 02, 2015 6:33 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 455
Lokalizacja: Białystok
Zapotrzebowanie na TBN Polska jest tak duże, jak zapotrzebowanie na wszystko to, co ucho łechce... Czyli bardzo duże. Nie powstrzymamy tego niestety.

Jak widać ślepych przewodników, którzy będą użyteczni w niesieniu przez telewizję w Polsce ewangelii sukcesu, psychologii itp., nie brakuje.

Dzięki Bogu, prawdziwe owce znają głos prawdziwego pasterza Jezusa Chrystusa i za innymi nie pójdą. A ślepi przewodnicy odpowiedzą przed Bogiem za to, że zamiast ostrzegać przed taką TBN, wprowadzają ją do Polski i zachęcają do wsparcia.

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pt gru 04, 2015 2:10 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8598
Lokalizacja: Kraków
"Nie lękajcie się!" - mówi prezbiter Bajeński. Deja vu? :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz sty 07, 2016 4:16 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz sty 08, 2015 12:45 am
Posty: 6
Dobrze że są jeszcze pastorzy, którzy potrafią nie tylko w tym temacie, ale również w innych, zajmować stanowiska może niewygodne dla wielu, ale zgodnie z Biblią
Jak różne postawy, Prezbiter Bajeński - Kościół Chrystusowy (można posłuchać i zobaczyć w podanym powyżej linku) i Waldemar Świątkowski również Kościół Chrystusowy.
http://www.chrystusowy.pl/i232,Polska-T ... owski.html

Pozdrawiam.
Kacperek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz sty 07, 2016 6:34 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 01, 2006 3:38 pm
Posty: 801
Przepraszam za pytanie, nie związane z TBN, ale jak oni się odnajdują w jednej kongregacji ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Wt sty 12, 2016 8:51 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 20, 2009 11:11 am
Posty: 455
Lokalizacja: Białystok
Dobry wpis brata Świątkowskiego o TBN. Odważny. I bardzo dobrze.
A jak się odnajduje w jednej denominacji z tymi, co TBN wprowadzają? Dobre pytanie. Odpowiedzieć może tylko brat Waldemar...

_________________
"Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą KU ZBAWIENIU każdego, kto wierzy" Rzym. 1:16; www.kuzbawieniu.pl


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr sty 13, 2016 2:21 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 01, 2005 9:30 pm
Posty: 8598
Lokalizacja: Kraków
No, bracia... Dochodzimy do ciekawej sytuacji. Otóż pastor Świątkowski publicznie, otwarcie i słusznie krytykuje decyzje i działania... własnego szefa, którym jest prezbiter naczelny Andrzej W. Bajeński, stojący na czele denominacji pod nazwą Kościół Chrystusowy.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bc ... je_misyjne

Ja jestem również ciekawy, czy pastor Świątkowski odbył jakąś rozmowę osobistą z prezbiterem na ten temat, skoro jego działania kojarzą mu się (i słusznie) z promowaniem "największego nośnika herezji i sfałszowanej Ewangelii".

Zauważcie również, że promotorem tej stacji jest również przewodniczący Rady Naczelnej kościoła zielonoświątkowego w Polsce biskup Marek Kamiński. Czy jego działanie jest pochodną poglądów całej denominacji? Zajrzałem ostatnio na stronę kz i ku swemu zdumieniu przeczytałem w wyznaniu wiary, co następuje:

"Wierzymy w jeden Kościół, święty, powszechny i apostolski" - czy byłym katolikom nie brzmi to jakby znajomo?

Nie przeczytałem natomiast ani słowa o konieczności nowego narodzenia z Ducha Świętego jako warunku oglądania Królestwa Bożego [Jan 3:1-11].

http://kz.pl/kosciol/wyznanie-wiary/

Hm, zanosi się na to, że przed wieloma wierzącymi staje nieuchronny wybór między przynależnością do Oblubienicy i Wszetecznicy. Granice są zamazywane, ale Bóg zna serca:

"Wszakże fundament Boży stoi niewzruszony, a ma taką pieczęć na sobie: Zna Pan tych, którzy są jego, i: Niech odstąpi od niesprawiedliwości każdy, kto wzywa imienia Pańskiego" [II Tym. 2:19]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Śr sty 13, 2016 2:35 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 2:02 pm
Posty: 1851
Hm.. a jak kiedyś ja zapytałam, jakim cudem mogą ze sobą współpracować przy tak dużej różnicy poglądów, to posądzono mnie o "czynienie rozłamów" i pogoniono precz...Wtedy zbór pastora Świątkowskiego i inne tworzyły coś na kształt "koalicji", przy czym bardzo się różnili co do istoty nowego narodzenia czy właśnie między sobą potępiali działania w Kościele Chrystusowym (mimo, że oficjalnie przynależeli do tego Kościoła)...A potem jeździli na ich konferencje, brali udział w ich rocznicach itp.. Nie mogłam tego pojąć, bo prosta baba jestem, ale okazało się, że takich pytań też nie należy zadawać. A ja w ogóle jako kobieta powinnam się zamknąć.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn mar 13, 2017 7:20 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt kwi 15, 2016 11:51 am
Posty: 56
Po nawróceniu, kiedy byłem w KZ, opowiedziałem świadectwo o tym, jak Pan zmienił mnie i syna w jednym czasie, w kwestii muzyki. Z radością opowiedziałem o tym, jak szybko sprzedaliśmy dwie gitary (ja nie gram, tylko syn) i dosyć spory wzmacniacz. Po nabożeństwie jeden z braci podszedł do mnie i powiedział coś w rodzaju: co ty tak z tą muzyką, nie przesadzasz? Przyznam, że nie bardzo wiedziałem, o co mu chodziło. Byłem pełen radości i dzieliłem się nią z braćmi i siostrami, że Pan Jezus uwolnił mnie od hevy metalu i pozbyłem się ostatnich rzeczy związanych z tą szatańską muzyką. Do dziś nie słucham już żadnej muzyki poza typowo chrześcijańską (np.: śpiewnik pielgrzyma czy Janusz Bigda). No, ale teraz już rozumiem, co wtedy brat miał na myśli. Jeśli Ozzy Osbourne czy Lenny Kravitz śpiewają chrześcijańskie piosenki, to i mój syn na nabożeństwie może zagrać After Forever - Black Sabbath.
https://www.tbnpolska.tv/newsy/8-piosenek-o-ktrych-nie-sdzie-e-s-chrzecijaskie

_________________
http://www.kosciolbrzeg.pl/


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL