www.ulicaprosta.net

Forum przy Ulicy Prostej
Teraz jest Pt cze 22, 2018 10:18 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn paź 02, 2017 4:47 pm 

T.S.CHRISTWEAPON napisał(a):
Perła napisał(a):
Mnie także prosił o pieniądze, ale tego akurat nie uważam za zwiedzenie, tylko za brak polegania na Bogu w kwestii finansowej.
"Prosić każdy może." Podobnie jak "Śpiewać każdy może...".i

Perło jak Ty rozumiesz poleganie na Bogu w kwestii finansowej. Czy Pan Jezus nie powiedział: "Temu kto Cię prosi - daj'' Czy może osoba, która nie może pracować ma zwracać się do Boga: ''Panie spuść z nieba walizkę z pieniędzmi" Chyba zbór ludzi odrodzonych jest od tego aby ''wspierać słabych'' i potrzebujących. Osobiście spotykałem ludzi, którzy nie ukrzyżowali chciwości i samolubstwa i wysyłali Braci w potrzebie do bogaczy świeckich i opieki społecznej. Jak jest z Tobą Perło? Czy wspomagasz ludzi w potrzebie, czy stosujesz spychologię?

Kod:
Czy może osoba, która nie może pracować ma zwracać się do Boga.....

CHRISTWEAPON - gdybyś znał stan mojego konta i moje życie, spodziewam się, że przy takiej postawie wysyłabyś mi co miesiąc troszkę pieniędzy, żebym mogła dotrwać do emerytury ;)(niższej od najniższej). Widzę jednak, że oszacowałes mnie jako osobę zamożną i chciwą :) Przez wiele lat nie miałam własnych pieniędzy i nie mogłam pracować. Zajmowałam się wychowywaniem trójki własnych dzieci, dla których zrezygnowałam z pracy zawodowej. Potem nie mogłam już wrócić do swojego zawodu, jednak nie prosiłam nikogo o pieniądze. Poprzestawałam na małym. Jesteś pierwszą osobą, która w tak obcesowy sposób zapytała mnie "czy mi czegoś nie potrzeba". Dziękuję, mam wszystko w Nim, co mi jest potrzebne do życia i pobożności. Jeśli ktoś przyjdzie do mojego domu a będzie głodny, z pewnością nie odmówię mu podzielenia się tym, co mam.
PS. Nigdy nie byłam z A.C. w jednym zborze.
Przypomne, że ja nawrócilam się w 1988 roku. Nie wiem, co on wtedy robił i gdzie przebywał.

Antyweszka - nie mam epilepsji, nie miałam i nie spodziewam się mieć.

Nie ma takiego problemu, którego wielki Bóg nie może rozwiązać. Nie ma zbyt wysokich gór, których nie może On poruszyć. I nie ma burzy zbyt ciemnej, której Bóg nie może uspokoić. Nie ma smutku zbyt głębokiego, którego On nie może ukoić.

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Pn paź 02, 2017 5:17 pm 

Może zbyt ostro Perło Cię oceniłem, ale jak pisałem wcześniej z twojej wypowiedzi wywnioskowałem spychologię. Ceroński w 1988 roku był małolatem. Jak będę miał w życiu kokosy, to zgłoszę się do Ciebie po nr konta. Błogosławię Cię w imieniu Pańskim.

"Jeśli kto mówi, niech mówi jak Wyrocznia. Jeśli kto usługuje, niech czyni to z mocą, której udziela Bóg, aby we wszystkim był uwielbiony Bóg przez Jezusa Chrystusa''. 1 Piotra 4:11

Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: Cz paź 05, 2017 3:06 pm 

T.S.CHRISTWEAPON - dziękuję serdecznie za miły post :)
Kiedy patrzyłam na Twój avatarek, wprost nie mogłam odpędzić się od skojarzenia ze Stalerem i Waldorfem z Muppet Schow.
To ulubione postaci jednego z moich ulubionych pastorów.
Nie mogę powiedzieć kogo ;)

Niech Cię Pan błogosławi i strzeże.

Załączniki:
Staltler i Waldorf.jpg
Staltler i Waldorf.jpg [ 20.51 KiB | Przeglądane 790 razy ]

Nie ma takiego problemu, którego wielki Bóg nie może rozwiązać. Nie ma zbyt wysokich gór, których nie może On poruszyć. I nie ma burzy zbyt ciemnej, której Bóg nie może uspokoić. Nie ma smutku zbyt głębokiego, którego On nie może ukoić.
Odpowiedz z cytatem  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Strefa czasowa: UTC + 1